نوامبر 13, 2020 کاغذ دیواری اتاق خواب

کاغذ دیواری اتاق خواب

می توان گفت کاغذ دیواری اتاق خواب ارتباط بسیار نزدیکی با روحیه و سلیقه ی افراد دارد. طرح و رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب متناسب با سن، روحیه و سبک وسایل موجود در اتاق انتخاب می شود. در صورتی که می خواهید برای اتاق خوابتان کاغذ دیواری انتخاب نمایید پیشنهاد می کنم این مطلب را تا پایان مطالعه کنید.

سبک دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب می تواند به سبک کلاسیک و یا مدرن باشد. وسایلی مانند تخت خواب، کاناپه ، پرده ها و بسیاری دیگر تعیین کننده ی سبک دکوراسیون اتاق خواب هستند. تخت و کاناپه راحتی و اسپرت و پرده های ساده و بلند با کاغذ دیواری هایی به سبک مدرن هماهنگی بیشتری دارند. تخت هایی با تاج کلاسیک و پرده هایی با والون های پرکار و ظریف با کاغذ دیواری های کلاسیک، داماسک و گلدار کلاسیک تناسب دارند. خودتان تعیین کننده ی سبک اتاقتان هستید. پس با کمی حوصله و دانش می توانید فضایی دلپذیر در اتاق خوابتان ایجاد نمایید.

 

رنگ ها در کاغذ دیواری اتاق خواب

در انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب باید دقت نمایید از رنگ هایی که ممکن است خواب آرام را برهم بزند در سطح وسیع استفاده نشود. رنگ هایی مثل رنگ قرمز که دارای این ویژگی هستند. البته ممکن است تن های مختلف رنگ قرمز مانند زرشکی این ویژگی را نداشته باشند.

رنگ آبی، سبز، کرم و سایر رنگ های آرامبخش می توانند گزینه ی مناسبی برای اتاق خواب باشند. البته در استفاده از رنگ هایی با تن ملایم نیز نباید زیاده روی کرد. زیرا ممکن است باعث ایجاد افسردگی شوند. در هر صورت یک رنگ ملایم با ترکیبی از یک رنگ مکمل تند می تواند آرامش و زیبایی را به همراه داشته باشد.

یکی از پرطرفدارترین رنگ ها برای اتاق خواب کاغذ دیواری هایی با زمینه ی کرم هستند. که عموما با طرحی به رنگ قهوه ای روشن یا سیر و یا رنگ طلایی همراه می شوند.کاغذ دیواری اتاق خواب به رنگ کرم روشن

 

استفاده از کاغذ دیواری و پوستر دیواری

در کنار کاغذ دیواری اتاق خواب، استفاده از پوستر دیواری برای یکی از دیوارهای اتاق می تواند ایده ی بسیار جذابی باشد. پوستر دیواری ها به دلیل تنوع بی شماری که از نظر طرح و جنس دارند می توانند خلاقیت شما را برانگیزند. امروزه استفاده از پوستر دیواری طبیعت، پوستر دیواری طرح هنری، پوستر دیواری سه بعدی و… در اتاق خواب طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است.

اتاق خواب کودک

اتاق خواب کودکان یکی از مهم ترین قسمت های هر خانه است. معمولا کودکان زمان زیادی را در اتاق خود سپری می کنند و به همین دلیل دکوراسیون اتاق باید فضایی امن و راحت را برای کودک فراهم آورد. در هنگام استراحت کودک اهمیت این موضوع بیشتر آشکار می شود. تاثیر مستقیم فضای طراحی شده در اتاق کودکان بر روحیه ی آنها مسئله ای اجتناب ناپذیر است. پس دقت عمل در این مورد لازم و ضروری است.کاغذ دیواری اتاق خواب کودک

کاغذ دیواری مناسب برای اتاق کودک باید دارای ویژگی هایی باشد. اول اینکه به دلیل آسیبی که ممکن است کودکان در سنین پایین تر به کاغذ وارد کنند باید کاغذ دیواری انتخابی هم از نظر استحکام و ضخامت مناسب باشد. و هم اینکه قابلیت شستشو و تمیز کردن را داشته باشد. دوم طرح انتخاب شده برای اتاق کودک باید با سن و روحیه ی او سازگار باشد و تا حد امکان تصاویری که به علایق کودک نزدیک است انتخاب شود. در این مورد می توان از پوستر دیواری های طرح کودکانه با تصویر مرتبط برای بخشی از اتاق کودک استفاده کرد. سوم رنگ کاغذ دیواری باید در عین سرزندگی و شاد بودن، ملایم و آرامبخش باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *