اکتبر 11, 2020 مراحل خرید و نصب کاغذ دیواری

مراحل خرید و نصب کاغذ دیواری

برای اینکه دیوارهای خانه شما از یک دیوار ساده و بی روح به یک دیوار پر از انرژی و احساس تبدیل شود، استفاده از کاغذ دیواری گزینه ی بسیار مناسبی است. کاغذ دیواری ها به دلیل تنوع بسیار زیادی که دارند می توانند محیط را به شکل دلخواه شما با هر روحیه و سلیقه ای که هستید تغییر دهند. ما در این مقاله به بیان تمام جزئیات مراحل خرید و نصب کاغذ دیواری می پردازیم. برای دانستن نکات مهم و کاربردی خرید و نصب کاغذ دیواری در ادامه با ما همراه باشید.

انتخاب کاغذ دیواری

مهمترین مرحله از مراحل خرید و نصب کاغذ دیواری انتخاب کاغذ مناسب است. انتخاب کاغذ دیواری دلخواه در میان دریای طرح و رنگ کار دشواری به نظر می رسد. به خصوص زمانی که بدون هیچ گونه اطلاعاتی وارد یک مغازه شوید. در این حالت فروشنده آلبوم هایی را که از نظر خودش مناسب هستند به شما ارائه می دهد. و در نهایت شما یکی از انتخاب های فروشنده را انتخاب می کنید. شاید به این دلیل که نمی توانید زمان بیشتری صرف کنید و بارها و بارها به مغازه های مختلف مراجعه کنید. تا زمانی که بتوانید واقعا طرحی را انتخاب کنید که مناسب دکوراسیون منزل و سلیقه و روحیه شما و تمام اعضای خانواده باشد.

کاغذ دیواری گلدار

صرف زمان کمتر

در واقع این مسئله یکی از مزایای خرید اینترنتی کاغذ دیواری است. زیرا شما با دریافت مشاوره کامل و صحیح از کارشناسان فروش می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید. در زمان بسیار کمی تعداد بسیار زیادی آلبوم کاغذ دیواری را ببینید. و حتی از هر فرصت کمی برای دیدن طرح ها استفاده کنید و بوسیله گوشی موبایلتان به جستجوی کاغذ دلخواه بپردازید. بدون اینکه آلبوم های سنگین را ورق بزنید. و یا برای دیدن هر آلبوم زمان زیادی صرف کنید. ضمن اینکه زمانی هم صرف رفت و آمد شما نشده است.

مقایسه محصولات

همچنین امکان مقایسه تمام کاغذهایی که نظر شما را جلب کرده اند براحتی فراهم شده است. این کاغذ دیواری ها می توانند از هر یک از آلبوم های کاغذ دیواری انتخاب شده باشند. حتی اگر از صد آلبوم کاغذ دیواری انتخاب کرده باشید هیچ محدودیتی وجود ندارد . و با مشاهده تمام طرح ها در یک صفحه می توانید تصمیم قاطع و درستی بگیرید.

طرح های مکمل و رنگبندی محصول

در هنگام خرید اینترنتی دقت کنید که شما تنها به یک طرح کاغذ دیواری نیاز ندارید. برای هر محیطی معمولا از دو یا سه طرح مختلف استفاده میشود. در واقع شما طرح اصلی را برای دیوار شاخص یا اصلی خانه انتخاب می کنید. و طرح های مکمل طرح انتخابی را برای دیوارهای فرعی استفاده میکنید. همچنین دیدن رنگبندی هر طرح اهمیت زیادی دارد. زیرا شما ممکن است یک طرح را دوست داشته باشید ولی رنگ آن مورد پسند شما نباشد. با دیدن رنگ های دیگر این طرح انتخاب برای شما آسان می شود.

پس دقت کنید. از سایتی خرید کنید که طرح های مکمل هر کاغذ و همچنین رنگبندی های دیگر آن را برای شما مشخص کرده باشد. در فروشگاه اینترنتی سیمین ساز شما می توانید طرح مکمل و رنگبندی تمام محصولات کاغذ دیواری را مشاهده کنید.

اعمال سلیقه افراد خانواده

در خرید اینترنتی کاغذ دیواری شما نیازی به مراجعه به فروشگاه ندارید. پس خانواده شما هر تعدادی که باشند می توانند نظر خود را در مورد طرح کاغذ دیواری ها بگویند. بدون اینکه تعداد افراد زیادی با هم از خانه خارج شوند. و محدودیت زمانی بیشتری برای شما ایجاد شود.

تصاویر و توضیحات مناسب

دیدن تصاویر مناسبی از کاغذ دیواری اهمیت بالایی دارد. تصاویری که با دقت عکاسی شده باشند و نور و رنگ آنها دقیقا منطبق با خود کاغذ باشد. بعلاوه توضیحات کاملی درباره رنگ و طرح و جنس و ابعاد و هر آنچه که نیاز دارید بدانید برای شما فراهم شده باشد. در هنگام خرید اینترنتی کاغذ دیواری به این موارد دقت کنید. تا جنس دریافتی شما با درکی که از آن داشتید تفاوت چندانی نداشته باشد.

در فروشگاه اینترنتی سیمین ساز این مورد به دقت انجام می شود. و تمام تصاویر با دقت و ظرافت عکاسی و ویرایش می شوند تا بیشترین شباهت را با اصل کاغذ داشته باشند.

اندازه گیری دیوارها

برای اینکه بدانید چند رول کاغذ دیواری نیاز دارید باید دیوارهای خانه را با دقت اندازه گیری کنید. عرض دیوارهایی که میخواهید دارای یک نوع کاغذ باشند را با هم جمع کنید. درصورتی که کاغذ انتخابی شما عرض ۵۳ سانتی متر است، جمع اندازه دیوارها را بر ۱٫۵ تقسیم کنید. و در صورتی که کاغذ شما عرض ۱ متر است، جمع اندازه دیوارها را بر ۳ تقسیم کنید. نتیجه تعداد رول مورد نیاز شما است. برای هر طرح کاغذ دیواری جداگانه این محاسبه را انجام دهید. تا بدانید از هر طرح چند رول نیاز دارید.

هر رول کاغذ دیواری در دیوارهای کامل که حدود ۳ متر هستند سه قواره میدهد. یعنی از ۱۰ متر طول هر رول ۳ تا قواره ی ۳ متری جدا می شود و یک متر باقی مانده نیز صرف تنظیم گل و طرح کاغذ می شود.

در صورتی که اندازه گیری و محاسبه رول ها برای شما دشوار است این کار را به نصاب و یا کارشناسان فروش بسپارید.

آماده سازی دیوارها

در صورتی که دیوارهای شما گچ صاف باشد نیازی به درست کردن و آماده سازی ندارید. تنها کاری که باید انجام شود باز کردن کلید پریزها و مهتابی ها و برداشتن تابلو ها از روی دیوار است. می توانید برای باز کردن کلید پریز ها و لامپ مهتابی ها از نصاب کاغذ دیواری کمک بگیرید.

اما در صورتی که دیوار آسیب دیده باشد و یا رنگ شده باشد برای نصب نیاز به درست کردن زیر کار دارد. نصاب ها این کار را انجام می دهند. و معمولا هزینه ی درست کردن زیر کار جدا از نصب محاسبه می شود.

اگر قبلا روی دیوار شما کاغذ دیواری نصب شده است و شما قصد عوض کردن آن را دارید باید کاغذ قبلی را از دیوار جدا کنید. دقت کنید این کار بسیار حساس است. زیرا به هیچ وجه نباید در این مرحله دیوار آسیب ببیند. پس هرگز برای کندن کاغذ دیواری از کاردک آهنی استفاده نکنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که رویه ی ضد آب کاغذ دیواری را از گوشه ی دیوار گرفته و بکشید تا کاملا جدا شود. حالا لایه ی زیرین کاغذ دیواری بر روی دیوار باقی مانده است. در این مرحله به یک آبپاش و یا غلطک و یا یک دستمال کاملا خیس نیاز دارید. باید دیوار را کاملا خیس کنید. حالا از گوشه ی دیوار شروع به جدا کردن کاغذ کنید. میبینید که چسب خیس خورده به راحتی از دیوار جدا می شود. و یک دیوار کاملا سالم و تمیز باقی می ماند.

در صورتی که این کار برای شما دشوار است می توانید با نصاب کاغذ دیواری صحبت کنید تا این کار را برای شما انجام دهد. و معمولا شما باید هزینه ی جداگانه ای برای جدا کردن کاغذ دیواری از دیوار بپردازید.

نصب کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری یک کار کاملا تخصصی است. که بهتر است توسط نصاب ماهر و مجرب انجام شود. اما در صورتی که میخواهید این کار را خودتان انجام دهید با کمی دقت و حوصله ممکن است بتوانید یک نصب موفقیت آمیز داشته باشید. برای نصب کاغذ دیواری نیاز به چسب کاغذ دیواری دارید. چسب کاغذ دیواری در اندازه های مختلف در بازار موجود است که می توانید به همراه کاغذ دیواری ها از فروشگاه اینترنتی و یا حضوری خریداری نمایید. در هنگام نصب باید دقت کنید که گل کاغذ باید بصورت صحیح تنظیم شود. یعنی هر قواره کاغذ با قواره بعدی چنان تنظیم شود که طرح کاغذ دیواری به درستی دیده شود.

نصب کاغذ دیواری

در هنگام خرید اینترنتی کاغذ دیواری می توانید از کارشناسان فروش بخواهید تا نصاب کاغذ دیواری به شما معرفی کنند. تا با خیالی آسوده کار نصب کاغذ دیواری را به نصاب بسپارید. و مطمئن باشید که کار به درستی انجام می شود.

در این مرحله کار پایان گرفته است و شما نیاز دارید تا اطراف کار را تمیز کنید. این کار زحمت زیادی برای شما ندارد. زیرا نصب کاغذ دیواری بسیار سریع و با کمترین میزان کثیف کردن محیط انجام می شود. با یک دستمال نمدار می توانید چسب ریخته شده بر روی زمین را تمیز کنید. و از دکوراسیون جدید خانه تان لذت ببرید:)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *