سپتامبر 27, 2020 پوستر دیواری چیست؟

پوستر دیواری چیست؟

پوستر دیواری نوعی کاغذ دیواری است که دارای طرح تکرار شونده نیست. طرح کاغذ دیواری های آماده، در هر نیم متر یا یک متر از دیوار تکرار میشود. اما در پوسترها معمولا یک طرح منسجم کلی به چشم می خورد. محبوبیت این محصول به دلیل تنوع بی نهایت طرح آنهاست. زیرا این محصولات بصورت چاپی تولید می شوند.

هر تصویری که دارای کیفیت و رزولوشن مناسبی باشد امکان چاپ بصورت پوستر را دارد. در این نوع طراحی، کیفیت تصویر مورد نظر با ابعاد دیواری که قرار است پوستر بر روی آن نصب شود سنجیده می شود. اگر کیفیت قابل قبولی وجود داشت، در ابعاد دیوار مورد نظر چاپ و آماده سازی می شود.

معمولا ابعاد را در حدود ۱۰ سانتی متر بزرگتر از دیوار محاسبه می کنند. تا در زمان نصب با مشکل مواجه نشوند.

طرح پوستر

همانطور که گفته شد هیچ محدودیتی در انتخاب طرح کاغذ دیواری پوستری وجود ندارد. پرطرفدارترین طرح های پوستر دیواری طرح گل سه بعدی، گل طبیعی، پوستر طبیعت، پوستر اتاق کودک و انواع طرح های هنری مانند شعر و خوش نویسی و تصویر چهره زن است.

پوستر گل سه بعدی طلایی

جنس پوستر

جنس کاغذی که پوستر بر روی آن چاپ می شود بر اساس سلیقه افراد و طرح انتخاب شده متفاوت است. کاغذهایی که به این منظور استفاده می شوند می توانند مات یا براق باشند. کاغذهای براق معمولا انعکاس نور دارند و بهتر است در نزدیکی لامپ نصب نشوند.

همچنین بعضی از کاغذها دارای بافت بوده و بعضی دیگر بدون بافت و کاملا صاف هستند.

کاغذ سندی، پاستل، شاین، بریلنت، فیبرو، متالیک، اکسین، چرم، کریستال و … تعدادی از انواع بسیار متنوع از کاغذها هستند. قیمت پوسترهای دیواری بر اساس نوع کاغذ استفاده شده متفاوت است.

شما میتوانید جهت دریافت مشاوره در زمینه طرح، جنس و قیمت با کارشناسان مجرب سیمین ساز تماس حاصل نمایید.

انواع چاپ پوستر

برای چاپ تصویر بر روی کاغذ از دو روش استفاده میشود. چاپ اکو و چاپ uv

اکو چاپی است که بصورت معمولی انجام شده و زمان معینی برای خشک شدن نیاز دارد.

چاپ uv با رنگ مخصوصی چاپ میشود که بدلیل سرعت زیاد خشک شدن رنگ فرصت پخش شدن ندارد. به همین دلیل وضوح بالاتری دارد و به میزان خیلی کمی حالت نقش برجسته میشود.

نصب پوستر دیواری

نصب پوستر شباهت زیادی به نصب کاغذ دیواری دارد. و در نصب هر دو از یک نوع چسب استفاده می شود. تفاوتی که نصب این دو محصول با هم دارد در میزان دقت، ظرافت و تخصصی است که برای نصب پوستر نیاز است. زیرا کوچکترین مشکلی در هنگام نصب می تواند خسارت زیادی وارد کند. برای نصب این محصول باید از نصاب ماهر و مجرب کمک بگیرید. تا بتوانید از زیبایی آن بطور کامل لذت ببرید. بدون اینکه خدشه ای در آن وارد شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *