ژانویه 28, 2024 پرده زبرا چیست؟

پرده زبرا چیست؟

مسئله نور از مهم ترین مسائل در دکوراسیون داخلی است و باید حتما مورد توجه قرار گیرد. بنابراین، تنظیم نور امر مهمی در انتخاب نوع پرده به شمار می رود که پرده زبرا توانسته این موضوع را به خوبی تحت کنترل خود در آورد.

پرده زبرا یکی از انواع پرده‌های مدرن است که از نوارهای یک‌ در میان تور و پارچه تشکیل شده است. این نوارها به صورت موازی و افقی نسبت به هم قرار دارند و به دلیل همین الگوی راه‌راه، به آن‌ها پرده زبرا (گورخری) گفته می‌شود. حالت تناوبی شفاف و تیره لایه‌های پرده زبرا باعث می‌شود توانایی بالایی در کنترل نور داشته باشند.

 

پرده زبرا برخلاف پرده شید که فقط می‌توانید آن را بالا یا پایین بیاورید، به شما این امکان را می‌دهد که میزان جریان نور در اتاق را به راحتی کنترل کرده و آن را مطابق با نیازهای خود تنظیم کنید. این نوع پرده نور را به حالت سایه روشن در اتاق پخش می‌کند و روشنایی یکنواخت و مطبوعی را فراهم می‌نماید.

 

ساختار پرده زبرا دو لایه می باشد. این پرده ها به کمک طناب به شکل دستی تنظیم می شوند. شما با بالا و پایین کردن پرده میتوانید مقدار نور را به صورت دلخواه از ۱۰ تا ۵۰ درصد تنظیم نمایید. در صورت نیاز میتوان پرده را کاملا جمع نمود و از نور کامل استفاده کرد.

با تغییر راستای قرارگیری نوارها می‌توانید ورود نور به اتاق را کنترل کنید. اگر لاین تور در برابر لاین تور دیگر و لاین‌های مات هم در برابر هم قرار بگیرند، می‌توانید ۵۰% نور طبیعی را به صورت نور ملایم و سایه روشن داشته باشید. اگر لاین مات در برابر لاین تور قرار گیرد، ورود نور به اتاق قطع شده و محیط تاریک می‌شود.

پرده زبرا دارای سیستم بالارو است؛ به این معنی که پرده توسط غلتک در بالا جمع می‌شود. شما می‌توانید پرده زبرا را به صورت کامل بالا ببرید. در این حالت، پرده کاملاً پنهان شده و منظره‌ای بدون مانع ایجاد می‌شود. این طراحی متمایز پرده زبرا، تطبیق‌پذیری زیادی به شما می‌دهد.

ویژگی های پرده های زبرا

  • کارایی فوق العاده و نمای منحصر به فرد پرده زبرا
  • امکان جمع نمودن پرده بطور کامل در بالا همانند پرده های کرکره ای، بمنظور عبور حداکثری نور
  • دوام و عمر بالا
  • نصب آسان و سریع
  • سهولت در نگهداری و نظافت
  • قابلیت رول شدن و تنظیم نور بدون جمع شدن پرده
  • تنوع بالای طرح های قابل اجرا
  • قابلیت ایجاد هماهنگی بین پرده زبرا و محیط اطراف با انتخاب طرح و رنگ مناسب

       

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *