فوریه 4, 2024

انواع پرده زبرا

پرده زبرا ساده

پرده زبرا ساده  از لاین‌های پارچه‌ای تک‌رنگ و بدون طرح و نقش ایجاد شده است.  این پرده از نوارهای پارچه‌ای مات و تور تشکیل شده که به صورت یک‌درمیان، موازی و افقی قرار گرفته و با ظرافت تمام به یکدیگر دوخته شده‌اند، به این ترتیب ساختاری یکپارچه را به وجود می‌آورند و به عنوان پرده زبرا اشپزخانه یا پرده زبرا اتاق خواب مناسبند.

از میان انواع پرده زبرا سفید ساده و دیگر انواع زبرا ساده، می‌توان به زبراهای چاپی هم اشاره نمود که گونه‌ای خاص را به خود اختصاص داده و با فناوری دیجیتال همراه هستند. برای مثال پرده زبرا طرح منظره از نمونه‌های چاپی زبرا است که در فضاهای خاص کاربرد بی‌نظیری دارد و حتی می‌تواند به عنوان پرده زبراآشپزخانه مورد استفاده قرار گیرد.

 

پرده زبرا پلیسه

طرح های پرده زبرا پلیسه نوع خاص و بسیار جذابی از پرده زبرا است که در آن لاین‌های پارچه‌ای مات پرده با تاخوردگی‌های منظم، افقی و آهارخورده‌ای هستند که حالت پلکانی و برجسته بسیار زیبایی به وجود می‌آورند. این ویژگی باعث می‌شود زیبایی پرده دوچندان شود، اما مزیت آن تنها محدود به افزایش زیبایی نیست.

این مدل پرده زبرا برای اتاق خواب مناسب است، زیرا قابلیت بالایی در کنترل نور وارد شده به اتاق را دارد. شما در طول روز می‌توانید نوری ملایم و سایه روشن داشته باشید و حدی از حریم خصوصی را برای خود به وجود آورید. هنگام شب نیز که به قطع کامل نور نیاز دارید، می‌توانید پرده را طوری تنظیم کنید که ورود نور به اتاق متوقف شود.البته پرده های زبرای دیگر هم همین ویژگی را دارند ولی این امکان در پرده های پلیسه به دلیل پلیسه که ضخامت را بالا می برد به شکل بهتری پوشش داده می شود

 

پرده زبرا دو رنگ

طرح پرده زبرا دو رنگ خاص‌ترین و متمایزترین انواع پرده زبرا است. در این مدل جدید پرده زبرا، هر لاین پارچه‌ای دارای دو رنگ متفاوت است که به زیباترین حالت ممکن با یکدیگر ترکیب شده و جلوه بی‌نظیری را به وجود می‌آورند. شما می‌توانید رنگ‌بندی انواع مدل پرده زبرا دو رنگ را مطابق با رنگ دکور خود انتخاب کنید و پرده را به تنهایی یا در ترکیب با پرده پارچه‌ای استفاده کنید.

پرده زبرا ژاکارد

پرده زبرا ژاکارد یکی از زیباترین انواع پرده زبرا اشپز خانه است. در این پرده زبرا طرحدار، طرح‌هایی به شکل گل یا… در تاروپود پارچه بافته می‌شود که حالت سه‌بعدی خاصی به پرده می‌دهد و زیبایی بی‌نظیری به وجود می‌آورد.

پرده زبرا موج‌دار

پرده زبرا موج‌دار یکی از انواع ساده، شیک و مینیمال پرده زبرا در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف است که روی آن طرح‌هایی به شکل موج وجود دارد و حالت تعلیق دلپذیری را به وجود می‌آورد. این پرده برای محیط‌های کاری کارکرد بهتری دارد. پرده زبرا موج‌دار، پرده‌ای عالی برای ادارات، شرکت‌ها، سازمان‌ها، مراکز آموزشی و… است.

 

زبرا بافت برجسته

پرده زبرا بافت برجسته که عمق و غنای بیشتری به فضا می دهد. لاین‌های پارچه‌ای این پرده دارای بافت برجسته هستند که محیط را گرم‌تر و دوستانه‌تر می‌کند.این بافت در بیشتر موارد می‌تواند بافت ریزی مانند بافت پوست ماری یا بافت درشت‌تری مانند بافت پوست ماهی باشد. این به سلیقه شما بستگی دارد که چه نوع بافتی را برای پرده خود در نظر بگیرید. حتی می‌توانید از بافت شاین‌دار استفاده کنید و کاری کنید که پرده‌های منزل شما زیر نور چراغ یا نور طبیعی، درخشش ملایم و ظریفیداشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *